Звіт: Конференція "Освіта під час війни" в Берліні
![](https://www.daad-ukraine.org/files/2023/11/Final-2023-09-27-0427-864x576.jpg)
Проф. д-р Джойбрато Мукерджі© Stefan Zeitz
Від початку російської агресії проти України DAAD та німецькі університети багато чого досягли разом: започатковано нові програми фінансування, створено можливості для контактів та консультацій, а також розширено існуючі програми фінансування для участі українських університетів, студентів та науковців.
Метою є інтеграція українських біженців до німецьких університетів та надання якнайкращої підтримки університетам в Україні. Війна триває, і руйнування в багатьох місцях досягли жахливих масштабів. Багато викладачів і студентів стали жертвами війни або втекли і проводять дослідження та навчаються в європейських, а в багатьох випадках і в німецьких, університетах. Інші викладають і навчаються у складних умовах у своїх рідних університетах.
Захід висвітлив підходи до співпраці, які були і є корисними в цій гострій надзвичайній ситуації. Представники університетів з України та Німеччини розповіли про свою співпрацю та проекти. Під час панельної дискусії з президентом DAAD професором Джойбрато Мукерджі та представниками політичних кіл і вищої освіти було обговорено, які заходи можуть бути використані для відновлення та відродження української науки та дослідницьких інституцій, а також які додаткові ініціативи є необхідними для цього. Насамкінець Генеральний секретар DAAD д-р Кай Зікс представив плани DAAD щодо подальшої підтримки України. Їх реалізація потребує постійної підтримки з боку політиків та науковців. Вже оголошено про дві ініціативи: фінансування центру міждисциплінарних українознавчих досліджень та короткострокові стипендії для українських дослідників.
![](https://www.daad-ukraine.org/files/2023/11/Final-2023-09-27-0428-864x576.jpg)
Спереду Робін Вагенер, представник Бундестагу, Олексій Макеєв, Посол України, Катя Койл, державний міністр© Stefan Zeitz